Jdi na obsah Jdi na menu
 


PAPRSKOVÁ přípravka - info pro zájemce

13. 9. 2010

***  Stáňa *** tel. 777 812 616  ***

 

Uvažujete-li , že by mažo byly pro Vaši dceru  zajímavé a že by ji bavilo trénovat potom nám zavolejte, bude-li místo a možnost, potom se domluvíme.

 

Prosím i "mažo"rodiče - pokud děvčata doma trénují, zkuste dbát na to, aby první krok byl vždy nejprve LEVOU nohou., hůlka musí být vždy v ruce PRAVÉ.

Při tréninkových hodinách střídáme nácvik pochodového kroku, točení hůlkou a tanečních kroků, něco lze trénovat formou hry a zábavy (jako Pod dubem, za dubem nebo Korálky), některé části hodiny vyžadují větší soustředění a nejsou až tak oblíbené, bez nich to však nejde.

Trénujeme také přehazování hůlek ve dvojicích pro pochopení správné techniky výhozu a zachycení hůlky - i když se snažíme dbát na bezpečnost, občas se prostě stane, že některá z děvčat hůlkou dostane a pak to trochu bolí.. 

Mažoretky jsou o synchronizaci a přesnosti a opakování a opakování a opakování...

 

Důležité - neobjednávejte samostatně mažoretkové hůlky, 

 děvčata budou potřebovat stejné, tudíž objednávku

uděláme za oddíl společně.

 

 

 

Mažoretky nejsou jen zájmový kroužek, mažoretky jsou sport. A zejména pro nejmenší přípravku může být první kontakt s tréninkovou hodinou překvapením. Na hodinách tréninku této nejmenší přípravky je samotný trénink zaměřen na zábavu - ale také jde o správný nácvik chůze, držení těla, základní pravidla mažoretek apod. Samozřejmě požadavky na děvčata jsou úměrné jejich věku.

Předem ovšem podotýkám, tento sport, ač krásný a lehce vypadající na pohled, je opravdu především o přesnosti a důslednosti.

Základním požadavkem i pro nejmenší z děvčat je, aby byla samostatná - což především v přípravce znamená hodně důležitých maličkostí:

* vydržet trénink bez doprovodu rodičů či příbuzných

* schopnost komunikace - tedy umět si říci co chci (pití, WC, atd.)

* rozpoznat pravou a levou stranu

* chtít si hrát a bavit se, ale také umět udržet pozornost alespoň v kratších časových úsecích, samozřejmě po 5 leté slečně nelze vyžadovat 60 minut plného soustředění...

* součinnost rodičů při spolupráci s trenérkou a klubem (např. fialová básnička o několik řádků níže - už ji doma můžete s děvčaty nacvičovat, všechno, co je v ní psáno je důležité a vlastně je to velice jednoduchý návod, jak krásně vypadat!

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář